Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir

Posted By: Erkek Bileklik Yönetici In: Gümüş Takı & Aksesuar On: Comment: 0 Hit: 292

Kadınlar için kolye seçimi büyük önem taşımaktadır. Kombin sağladıkları kıyafet ile birlikte uyum sağlamaları oldukça önemlidir. Kolyenin uzunluğu kıyafet ile uyum aşamasında oldukça önemlidir. Kolyenin uzunluğu demek uç noktasını vurgulamak demektir. Yani vücudunuzda hangi bölgeye dikkat çekmek istiyorsanız kolye uzunluğu da buna göre ayarlanmaktadır. Bununla beraber kolye seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bunları iyi biliyorsanız kolaylıkla kolye seçebilirsiniz. Öncelikle boyun ölçüsü veya kişinin vücut yapısı göz önünde bulundurulur. Bununla beraber yüz şeklinizin de önemi vardır. Bu detayları iyi bir şekilde analiz ederek yapacağınız seçimlerde kesinlikle yanılmayacaksınız. Dikkat çekici ve şık bir kolye seçimini yapacaksınız.

İlk Olarak Boyun Ölçünüzü Belirleyin

Bir mezura yardımıyla boyun ölçüsünü aldıktan sonra kendinize uygun kolyelere bakabilirsiniz. Özellikle choker tarzında kolyeler için boyun ölçüsü oldukça önemli olacaktır. Bu ölçülere göre 5 ila 10 cm daha fazla hesaplayarak ortalama bir standart kolye boyutu ortaya çıkar. Bu şekilde kendinizi rahat hissettirecek kolyelere sahip olursunuz.

Boynunuzun Yapısını Analiz Edin

Boyun yapınızı göz önünde bulundurarak buna göre daha abartılı veya daha zarif kolyeler tercih edebilirsiniz. Örneğin boyun yapıları kısa olan kişiler gerdan ve choker tarzı kolyeleri daha iyi taşırlar. Normal bir boyun yapısına sahip kişiler her modelde kolyeyi kendine yakıştıracaktır. Zincirlerin kalın ve ince olması bu konuda sizlere farklılık katabilir.

Köprücük Kemiğini Vurgulayın

Kısa ve geniş bir boyun yapısına sahip biriyseniz kesinlikle kısa zincirleri tercih etmemeniz gerekir. Yeterince uzun kolyeleri tercih ederseniz köprücük kemiğinizi ortaya çıkartma fırsatınız bulunacaktır. Havalı bir elbise üzerine uzun kolye ile istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Boyunuzu Göz Önünde Bulundurun

Kolye seçimi yaparken kesinlikle boyunuzu göz önünde bulundurun. Kısa boylu kişilerin çok uzun kolyeler takması şık durmayabilir. Aynı zamanda çok uzun boylu bir kişinin de kısa kolyeler takması dikkat çekmeyecektir. Kesinlikle vücut yapınızı ve boyunuzu göz önünde bulundurarak kolye seçimi yapmalısınız. Bu hususlara uyduğunuz sürece bulunduğunuz ortamda en iyi kolye kombin modelini siz sağlayacaksınız.

Comments

Leave your comment