Doğru Takı Kombini Nasıl Yapılmalı?

Posted By: Erkek Bileklik Yönetici In: Gümüş Takı & Aksesuar On: Comment: 0 Hit: 792

Takılar, birçoğumuzun kullanmaktan vazgeçemediği ve beğenerek taktığı aksesuarlardır. Günlük kullanımda giydiğimiz kıyafetleri detaylandırmak amacıyla özgün takı modellerini kombinde kullanırız. Kolye, küpe, bileklik, saat gibi takılar doğru bir şekilde kombine eklenebilirse, ortaya kişinin kendi stilini çıkarabileceği kusursuz bir görünüm çıkabilir. Bunu başarabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Peki, en doğru takı kombini nasıl yapılır?

Kıyafete Göre Seçim Yapılmalı

Günlük kullanımda tercih ettiğimiz giyim stili, aslında hangi tür takıları kullanmamız gerektiğini ortaya çıkarır. İş yaşamında klasik bir giyim tercih ediliyorsa, erkeklerde saat seçiminde deri veya metal kordonlu modeller ön plana çıkmalıdır. Kadınlarda ise zarafet vurgusu yapan ince ve şık tasarımlı saatler kullanılabilir. Doğru bir saat modelinin kombini taşıyacağı unutulmamalıdır.

Sosyal yaşamdaki giyim tarzları çok daha geniş bir yelpazededir. Spor giyimde sportif imajı yükseltebilecek takılara yönelmek gerekir. Eğer etnik bir giyim tarzı benimseniyorsa, bileklik ve küpe seçimlerinde daha marjinal yaklaşımlar söz konusu olmalıdır. Kıyafetler ve takılar birbirini tamamlamaz ise ortaya iyi bir kombin çıktığından söz edilemez.

Renk Uyumuna Dikkat Edilmeli

Bir kombin ne kadar uyumlu parçalardan oluşuyorsa oluşsun, parçalar arasındaki renk ahengi sağlanamadıkça eksik kalacaktır. Kombinler genellikle tamamlayıcı ve bütünleyici renkler ile oluşturulur. Takılarda durum pek farklı değildir. Siyah tonu öne çıkaran bir kombinde kullanılacak takılar açık tonlarda olmamalıdır. Ancak bahar vurgusu yapılan bir stil söz konusuysa, küpe ve kolyelerin renk çeşitliliği kombine tam olarak oturacaktır. Özellikle kadın takı çeşitlerindeki özgün tasarımlar bahar vurgusunun daha net yapılmasını sağlayabilir. Metal çoklu kadın bileklik tasarımı bunun için ideal bir seçenek olacaktır.

Kadın küpe tasarımlarındaki renklerin iç içe geçen sarmallardan oluşarak çeşitlendiği görülebilir. Günlük yaşamında sarı, turuncu, yeşil gibi açık tonlarda baskın olan elbiseleri tercih eden kadınlar, gökkuşağı betimlemesi yapan halka küpeleri kullanarak ortaya eşsiz bir kombin çıkarabilir.

Erkek giyimde ise kombin olarak satılan takı gruplarına yönelmek doğru olacaktır. Deri kordonlu erkek saat kombini bu doğrultuda hem renk uyumunu hem de estetik görünümü ortaya çıkarabilecek ürünlerdir.

Comments

Leave your comment