Erkekler İçin Bileklik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Posted By: Erkek Bileklik Yönetici In: Gümüş Takı & Aksesuar On: Comment: 0 Hit: 1367

Kadın aksesuar ve takı dünyasının hızlı gelişimi, bileklikleri kadın himayesi altına almaya çalışsa da bileklikler, erkekler adınahala en asil ve tarzınızı itinayla sunabileceğiniz en özel takı aksesuarları arasında yer almakta.

Erkek bileklikleri boncuklu, metal, doğal taş ve deri gibi birçok tarz ve materyalde üretilmektir. Şimdi, bu erkek bilekliklerini incelemeye başlayalım.

Deri Erkek Bileklikler

Deri erkek bileklikleri, oldukça fazla sevilen ve erkek aksesuarları içinde en çok tercih edilen bilekliklerdir. Bu kadar fazla sevilmesinin nedeni ise derinin birçok yerde sıklıkla kullandığımız bir malzeme olmasıdır.Özellikle kemerde, cekette, cüzdanda ve kıyafetlerde sıkça kullanılmaktadır. Bu kadar fazla kullanılan bir malzemenin tenimize de yabancı gelmemesi ve birbirinden güzel tasarımlara sahip olması ile erkek bileklik modelleri içinde çokça tercih edilmekte. 

Metal Erkek Bileklikler

Metal erkek bileklik modelleri şıklığın ve erkeksi görünüşün bir arada bulunduğu,her tarzda kıyafet seçiminize mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilen en özel bileklik modellerindenbirisidir.Metal bileklikler konusunda dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. İlk olarak çok parlak ve gösterişli metal bileklikleri tercih etmeyin. Bunun sebebi kıyafetinizi tamamlamak yerine sizden rol çalarlar ve tüm ilgiyi kendine toplar. Bilekliklerin asıl amacı kusursuz bir görünüm sağlamak için kıyafetimizle uyum sağlamalarıdır.

Künye Bileklikler

Künye bileklikler ilk olarak İkinci Dünya Savaşında askerlere verilmeye başlanmıştır. Savaş sonrasında 1950’li yıllarda bir moda ikonu haline gelmiştir ve günümüzde hala Retro tarz yapmak isteyenlerin tercihi olarak kullanılıyor. Künye bileklikler,orta kısımda bir plaka ve bilek malzemesi olarak gümüş veya altın malzemeden üretilmektedir.

Türkiye’de en çok kullanılan künye bileklik tarzı ise bebeklere ve erkek çocuklarına çocukluk dönemlerindeyakınları tarafından hediye verilen veüzerine isim yazılan künye bilekliklerdir.

İp Bileklikler

İp bileklik veya yün bileklik olarak da bilinen bileklikler, erkek modasına ek olarak kadın modasında bile çok rağbet gören bir bilekliktir. İp bilekliklerin popüler olmasının nedeni, diğer bilekliklere göre düşük maliyetinin olması, kullanılan renkli ipler ile çok farklı renk ve desende üretilebilmeleri nedeniyle bir çok giyim tarzına rahatlıkla uyum sağlar.

 

Comments

Leave your comment