Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Posted By: Erkek Bileklik Yönetici In: Gümüş Takı & Aksesuar On: Comment: 0 Hit: 400

Güneş gözlükleri hem kadınlar hem de erkekler için büyük öneme sahip aksesuarlardır. Bazen güneş gözlüğü seçimlerinde insanlar çok seçici olabilirler. Genel olarak güneş gözlüğü seçimleri oldukça kolaydır. Güneş gözlüğü seçimlerinde kişilere göre dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle güneş gözlüğü seçiminde kesinlikle yüz şeklinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Yani gözlüğün yüzünüze oturması ve yüzünüzde şık durması gerekir. Güneş gözlüğü seçiminde yüzünüze oturması en önemli etkendir. Şıklık konusunda da önemli olduğu gibi işlevsellik konusunda da önemlidir. Üstelik güneş gözlüğünü taktığınızda özgüveniniz yerinde olması gerekir. Havalı bir görüntü yaratmanız gerekmektedir. Yüz şeklinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken konulardan bahsedelim.

Yüz Şeklinizi Belirleyin

Bir kamera veya ayna karşısına geçerek internet üzerindeki yüz yapıları ile kendi yüzünüzü karşılaştırarak kendi yüz yapınızı bulabilirsiniz. Bu yüz stiline göre kendinize uygun güneş gözlüğü modellerini bulabilirsiniz. Kendinize uygun yüz yapısı ile güneş gözlüklerini bulabilirseniz şık görüntüleri elde etmekte zorlanmayacaksınız.

Yuvarlak Yüz Yapısına Sahip Kişiler

Genel olarak her aksesuarda olduğu gibi güneş gözlüklerinde de yuvarlak yüz yapısına sahip kişilere her çeşit güneş gözlüğü yakışmaktadır. Bunun yanı sıra en çok tercih edilen çeşit ise geniş çerçeveli gözlükler olmaktadır. Bu sayede kendinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Kare Yüz Yapısına Sahip Kişiler

Kare bir yüz ifadesine sahipseniz düz ince bir şekilde gözlü seçmelisiniz. Çok büyük gözlüklerden kaçınarak daha şık bir görüntü yakalama şansı bulursunuz.

Dikdörtgen Yüz Yapısına Sahip Kişiler

Dikdörtgen yüz yapısına sahip kişiler köşeleri yuvarlak ve zarif gözlükleri tercih edebilirler. Ten rengi ve saç rengine uyumlu bu gözlükler kıyafetler ile uyum sağladığında çok şık bir görüntü ortaya koyacaktır.

Üçgen Yüz Yapısına Sahip Kişiler

Çeneden geniş ve alına doğru daralan yüzler için farklı desenlerde gözlükler tercih ederek görüntünüze renk katabilirsiniz. Üstelik daralan yüz kısmını genişletme şansı yakalarsınız.  Seçim yaparken kilo ve boyda göz önünde bulundurulmalıdır. Sizleri havalı gösterecek bu gözlükler sayesinde özgüveniniz yükselmelidir. Kıyafet uyumu ile kombin tamamlanır.

Comments

Leave your comment