Yüz Şekline Göre Küpe Modeli Seçimi

Posted By: Erkek Bileklik Yönetici In: Gümüş Takı & Aksesuar On: Comment: 0 Hit: 451

Günümüz modasında kadınların kombin modelleri baştan aşağı dört dörtlük olmalıdır. Gözlük, kolye, küpe ve çanta gibi bütün parçaların birbirine uyum sağlaması gerekir. Kadınların bu istekleri üzerine farklı tasarımlarda takılar geliştirilmektedir. Renkli ve dikkat çekici modellere sahip olan takılar daha çok ilgi çekmektedir. Özellikle günümüzde kadınların küpe modaları dikkat çekmektedir. Farklı küpeler ile farklı tasarımlar yaratan kadınlar yaratıcılıklarını konuşturuyorlar. Renkli küpelerin gösterişliliği sayesinde özgüvenlerini ortaya koyuyorlar. Sizlerde kendinize özgü küpe kombin modellerinizi uydurmak istiyorsanız dikkat etmeniz konular bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yüz tipinizdir. Kendi yüz tipinize uygun küpe seçimini yaparsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Araştırmalar sonucu yüz tipleri kare, üçgen, yuvarlak ve oval olarak değişiklik göstermektedir. Sizlerde yüz tipinizi analiz ederek doğru seçimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Sahip Kişilerin Küpe Tercihi

Oval yüz şekline sahip biriyseniz gerçekten çok şanslı birsi olmalısınız. Oval yüz şekline sahip olan kişiler neredeyse bütün küpe modellerini kendilerine uydurabiliyorlar. Genellikle kadınların küpe seçimlerinde çene ve çene kemiği hizası göz önünde bulundurulur bunla beraber boyun kısalığı da göz önünde bulundurulur. Bununla beraber kendinize yakışacak küpeleri alabilirsiniz. Oval yüz şeklinde ki kişiler boyun kısa olmadığı sürece tüm küpe modellerini takabilir fakat boyun kısaysa uzun küpe modellerinden uzak durmalıdır.

Üçgen Yüz Şekline Sahip Kişilerin Küpe Tercihi

Üçgen yüz şekline sahip biriyseniz genel olarak kısa ve yuvarlak küpeleri tercih etmeniz gerekir. Ayrıca klipsli küpelerde hoş bir görüntü yaratacaktır. Ten renginize göre uygun renkleri de seçerseniz ortaya çok şık bir görüntü çıkacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Kişilerin Küpe Tercihi

Yuvarlak yüz şekline sahip olan kişiler kesinlikle yuvarlak küpelerden kaçınılarak yüzünün yuvarlaklığını daha da dışa vurmamalıdır. Bunun aksine geometrik şekillerde yıldız, kare, üçgen ve dekoratif küpeleri tercih etmelidir.

Kare Yüz Şekline Sahip Kişilerin Küpe Tercihi

Kare yüz şekline sahip kişiler diğer modellerin aksine yuvarlak şeklinde küpeleri tercih etmektedir. Halka küpeler ile vücut hatlarını dengeler ve şık bir görüntü ortaya koyarlar.

Comments

Leave your comment